Detroit Pistons

Video Pistons

Nufc

Next Game

23/11@Mavericks

Last Game

21/11 Wizards 115:110

Tabulka

Východní Konference5

po.

Tým

W-L

9.

Bucks

5-8

10.

Pistons

5-8

11.

Bobcats

5-8

Celá tabulka

Points

1. R.Stuckey 16.0

2. Ch.Villanueva 15.2

3. B.Gordon 14.8

4. R.Hamilton 13.5

5. T.Prince 12.7

Rebounds

1. B.Wallace 8.1

2. Ch.Villanueva 5.1

3. G.Monroe 4.4

Assists

1. R.Stuckley 5.8

2. B.Gordon 2.8

3. W.Bynum 2.2

Zranění

J.Jerebko-Achilovka

T.White-zlom. Noha

Fanobchod.cz

Nufc

News

Dallas bude dnes hostit detroit, který v posledním kole porazil v prodloužení washington. Dallas má momentálně bilanci 8výher a 4prohry, což je bilance výrazně lepši, než jakou se může chlubit tým z detroitu. Dallas zatím hraje dobře v obraně, ale od jejich ofensivy se čekalo o něco více, momentálně střílí v průměru téměř o šest bodl méně než v loni. Dirk nowitzki hraje skvěle, jako už je poslední sezóny zvykem, ale bohužel nedostává od jeho týmu moc pomoci. Naopak detroit hraje solidně v útoku, ale často se trápí v obraně. Pistons mají hlavně potíže s doskoky, v útoku je naopak často trápí nekonzistentnost některých střelců. Mavericks to na detroit umí, vyhráli pět z posledních šesti vzájemných klání (a doma všechny tři poslední).

V posledním zápase zazářili rip hamilton a charlie villanueva, kteří dotáhli svůj tým k vítězství. Dnes se o to budou muset pokusit znovu, ale určitě to budou mít velmi těžké. Dallas naposledy porazil atlantu a určitě bude nebude chtít si dnes pokazit reputaci.Krom nowitzkiho se také činí jason terry a jason kidd.
Hostujícím wizards chyběl john wall a tak někteří fanoušci pistons doufali v lehkou výhru. Jejich přání se jim splnilo na 70%. Pistons totiž sice vyhráli, ale zdaleka to neměli jednoduché. První čtvrtinu sice vyhráli o sedm, ale pak do hry naskočila lavička a washington se dotáhl a následně ujal vedení. Vedení pak držel většinu zápasu až do konce, kdy se pistons dotáhli. Blatche měl možnost poslední střely a nedal. Zápas se tak dostal do prodloužení, kde úřadoval rip a dotáhl pistons k výhře 115-110.

Pistons musí zápasy jako tento vyhrávat, protože východní konference je krom nejsilnější pětky (orlando,boston, miami, chicago, atlanta) nesmírně vyrovnaná a týmy jsou pod hranicí 50%. Pistons budou hrát dalšich 40% zápasu právě proti "slabším" týmům západní konference a pokud se chtějí podívat do playoff, musí toho využít.

Prince sice neměl dnes dobrou mušku, ale alespoň doskakoval, což u něj v předchozích zápasech ne vždy platilo. Stuckey poslední dobou podává konzistentní výkony, tady si není na moc, co stěžovat. Maxiell podal velmi dobrý výkon, dnes hrál podobně jako proti sacramentu v základní pětce namísto daye, který opět nehrál. Gordon byl sice nenápadný, ale zase velmi efektivní. T-mac dnes ukázal, že ještě mu nějaký dynamit zbyl, předvedl jeden fantastický blok.
Dnes se v paláci auburn hills utkají dvě mužstva, kterým se moc nedaří. Pistons mají bilanci 4-8 a jsou pátí v divizi, wizards jsou také pátí ve svojí divizi a mají bilanci 4-7. Tým washington zatím hraje solidně doma, kde má kladnou bilanci, ale venku hraje naprosto strašně, ještě nebyl schopen venku vyhrát jediný zápas. Tým washingtonu trénuje starý známý flip saunders, bývalý kouč detroitu.

 Největší pozor si bude muset dát detroit na skvěle hrajícího nováčka johna walla, který už ve své první sezóně předvádí fantastické výkony. Jeho čísla mluví za vše, je lídrem svého týmu v bodech, ziscích a asistencích. Jeho průměry činí 18bodů, necelých 10asistencí a přes 3 získané míče na zápas. Washington se před nedávnem vrátil do sestavy gilbert arenas a v několika zápasech už stačil předvést, že basketbal určitě hrát nezapomněl.

Pokud pistons chtějí uspět, tak by se měl probrat ben gordon, který ztratil formu z prvních dvou týdnů. Naštěstí pro pistons však alespoň rodney stuckey hraje velmi dobře. Pokud se k nim přidá villanueva, prince a hamilton, měli by pistons zápas vyhrát.
Zápas proti lakers měl být poměrně jasnou záležitostí a to i přes nějaká zranění hráčů lakers a jejich nepříliš oslnivou formu z posledních zápasů. Nakonec se také tak stalo a lakers vyhráli poměrně hladce a bez komplikací 103-90, přičemž většinu zápasu vedli o 15bodů a více. Lakers se dostali do vedení hned v absolutním úvodu a už vedení nepustili. Nápor lakers vedl už od začátku výborně hrající kobe bryant, který na začátku trefil pár trojek, navíc si na něm udělal hamilton dva rychlé fauly a stěžoval si, za což byl rozhodčími vyloučen. Kobe nejen, že za tři čtvrtiny stihl nasázet 33bodů (zbytek už proseděl na lavičce), ale přidal i 9doskoků a 2 zisky a počínal si velmi dobře i v obraně.

Dalším velmi dobře hrajícím hráčem byl pau gasol, který dělal, co je pro něj tuto sezónu typické. Neboli střílel body, doskakoval a snažil se i dobře bránit. Lamar odom také vtrhl do zápasu s velkou vervou, doskočil 14míčů a přidal patnáct bodů. Ron artest byl velmi nenápadný a to i v obraně, což pro něj není moc obvyklé (asi ho ještě trápila kyčel).
1  
2  
3  
4  
..  
10  
20  
21