Detroit Pistons

Video Pistons

Nufc

Next Game

23/11@Mavericks

Last Game

21/11 Wizards 115:110

Tabulka

Východní Konference5

po.

Tým

W-L

9.

Bucks

5-8

10.

Pistons

5-8

11.

Bobcats

5-8

Celá tabulka

Points

1. R.Stuckey 16.0

2. Ch.Villanueva 15.2

3. B.Gordon 14.8

4. R.Hamilton 13.5

5. T.Prince 12.7

Rebounds

1. B.Wallace 8.1

2. Ch.Villanueva 5.1

3. G.Monroe 4.4

Assists

1. R.Stuckley 5.8

2. B.Gordon 2.8

3. W.Bynum 2.2

Zranění

J.Jerebko-Achilovka

T.White-zlom. Noha

Fanobchod.cz

Nufc

News

Pistons má za sebou první utkání nového ročníku NBA. Bohužel premiéra Detroitu nevyšla, i když svěřenci Johna Kuestera měli utkání skvěle rozjeté. Dokonce 1:36 sekund před koncem vedli o sedm bodů,  a také v závěru zápasu měli dvě slibné šance na vyrovnání. Vélkou prohrou byla určitě také uspěšnost šestek pistů, kteří proměnili 16 z 30, a naopak měli skvělé číslo v ztrátach, pouze šest.

Po celé utkání jsme mohli vidět vyrovnané utkání, kde oba týmy se přetahovali o vedení. Na kratší rozdíl dokázali hosté odskočit v půlce utkání kdy po dvou čtvrtinách vedli 38:47, ale domácí se dokázali ve třetí čtvrtině vrátit do zápasu, a dokonce do vedení 70:67. Poslední čtvrtka byla skoro po celou dobu záležitostí Detroitu. Do doby, než dvojce Harris a Lopez rozhodli něco udělat s utkáním, a zaznamenali 15 bodů z 18 bodů týmu v závěru střetnutí, od té doby hosty tahali za kratší konec provazu. Rozhodnutí přišlo, když Morrow zaznamenal tři bodový pokus po přihrávce Harrise v závěru utkání. Pisty měli v závěru dvě šance na vyrovnání, ale Villanueva a Stuckeyho tři bodový pokus neproměnili.   

Další střetnutí čeká Detroit z pátku na sobotu na domácí palubovce s Oklahomou.
A je to tady! Už jen pár hodin zbývá do začátku prvního zápasu pistů, kteří se utkají s domácím New Jersey Nets.
V dnešním střetnutí jsou menší favorite hostující Detroit, který má kvalitnější soupisku. New Jersey se snažilo celé léto ulovit velké jméno. To se Nets bohužel nepodařilo, ale přesto mají co nabídnout. Hvězdou týmu je jednoznačně pivot Brook Lopez, který patří mezi nejlepší centry v lize. Také na rozehrávce mají slušné obsazeni, a to v Devinu Harrisovi, kterému bude krýt záda zkušený Jordan Farmar, který získal dva prsteny za šampiona NBA s Lakers. Musím také poznamenat, že Nets ulovili jednoho z nejlepších trenéru součastné NBA Averyho Johnsona, který naposled trénoval v letech 2004-2008 Dallas Mavericks.

Oba celky mají po minule sezoně co napravovat, a to zvlášť Pistons, kteří zažili nejhorší sezonu za posledních 16 let, a po devíti letech nepostoupili do Play Off. Pisty z posledních 14 zápasu s New Jersey dokázali zvítězit hned jedenáct, tak že čísla jsou na stráně pistů, ale každé utkání je jiné.

Chybět budou určitě Jerebko, White a také Wilcox. Tracy McGrady by měl být podle posledních informaci připraven zasáhnout do utkání, a stejně tak Ben Gordon, který nedohrál poslední přátelské střetnutí s Memphisem kvůli ramenu.

Máme za sebou přípravu na další sezonu NBA. Hráči Detroitu Pistons si v osmi utkání připsali tři výhry a pět proher.

Příprava určitě přinesla zklamání, ale také příjemné překvapení. To největší překvapení je určitě Austin Daye, který si řekl o start v zahajovací pětce. Austin načne teprve svou druhou sezonu v NBA, a už teď dokazuje, že bude jeden s nejdůležitějších článku v letošní sezoně. Mezi zklamaní patři jednoznačně zranění Jonase Jerebka, který si poranil achilovku, a bude schopen hrát, až za půl roku. Pravě Jerebkové místo na pozici PF by měl zastoupit podle slov trenéra Kuestera zmiňovaný Austin Daye.

Hodnocení jednou větou:

Will Bynum - Bynum je jediný klasický rozehrávač týmu, který by měl opět krýt záda Stuckeymu. V přípravě si skvěly skokan nevedl vůbec špatně, ale neměl by dostávat víc časů, než v minule sezoně.

Austin Daye - Hráč, který byl největším překvapení, a už teď dokazuje, že je adekvátní náhrada do budoucna za Tayshauna Prince. Sice není tak dobrý obránce, ale dokáže to vynahradit v útoků.         

Ben Gordon - Opět bude bojovat s Hamiltonem o místo prvního SG v týmu, ale stále to není ten hráč, který přišel se skvělou pověstí s týmu Chicaga.

Richard Hamilton - Jeden s klíčových hráčů Pistons, který pamatuje poslední velký úspěch pistů. V přípravě byl spíš odpočíval své místo má jisté.

Jonas Jerebko - Odehrál pár minut v prvním utkání proti Miami, pak se při útočném doskoku zranil. Léčba zraněné achilovky potrvá šest měsíců.

Jason Maxiell - Jediný Power Forward, který bude muset o své místo ještě bojovat. Po rotaci hráčů bude nejspíš, až na čtvrtém místě.

Tracy McGrady - Nová tvář týmů ,která odehrála pouze osm minut, pak ho začalo trápit koleno.

Greg Monroe - Nováček, který si zahraje svou první sezonu v NBA. Pod křídla si ho okamžitě vzal veterán Ben Wallace, který patřil mezi nejlepší obránce soutěže.  V přípravě se ukázal v dobrém světle, a ukazuje se, že je velkou nadějí do budoucna.

Tayshaun Prince - Další hráč, který má své místo jisté, přesto do utkání dával vše.

Rodney Stuckey - Nejlepší střelec týmu v přípravě, ale taky dokázal, že může být považován za hvězdu. Pravě tyhle slova použil kouč John Kuester.

DaJuan Summers - Nadějný mladý hráč, který bude muset ještě počkat na svůj čas. Ale určitě se dočká, také to dokázal v přípravě, že patří mezi hráče, kteří se v budoucnu prosadí.

Charlie Villanueva - Patřil mezi tahouny, ale také to bude muset potvrdit v sezoně. po minulém roce má co napravovát.

Ben Wallace - Milaček domácího publika, kterému se jinak neřekne než "Big Ben" dokázal v přípravě, že ještě do starého železa nepatří. Stále patří mezi dobré obránce, a se svými doskoky vévodí v týmových statistikách.

Terrico White - Další hráč, který měl obrovskou smůlu jako Jonas Jerebko, protože se zranil také v prvním utkání. Ale neměl by tak dlouho odpočívat jak Švédské křídlo. Jeho zlomenina by se měla léčit dva-tři měsíce.

Chris Wilcox - Wilcox dostal v minulé sezoně spoustu hracího času, ale nedokázal toho naplno využit. V přípravě ho zbrzdilo zraněné koleno.

Poslední utkání přípravy pro Detroit nevyšel podle představ. Hostující hráči dokázali, až v závěru utrhnout vítězství na svou stranu 106:103.

Trenéři opět nechali odpočívat několik hráčů, za domácí pisty Bynum a Maxiell. U hostů to byla hvězda Rudy Gay, Acie Law, Damien Wilkins a Josh Davis.

Celé utkání se oba celky přetahovali o vedení, přesto v posledních minutách rozhodl o vítězství mladý  Sam Young, který nakonec zaznamenal 16 bodů. Za Pisty zářil Austin Daye s 22 body a šestí doskoky. Za zmínku také stojí výkon Stuckeyho, který zaznamenal 18 bodů a 7 asistenci.

 Domácí trenér také musel řešit nepříjemnou věc, a to zranění Bena Gordona, který si poranil rameno při bránění O.J. Mayoa, který probíhal clonou. Zatím bližší informace nemáme, ale podle posledních informací by to nemělo být vážné.

 Další střetnutí čeká pisty 27 v úterý s New Jerse Nets, které bude první ostré utkání v letošní sezoně.      
1  
..  
7  
8  
9  
10  
11  
..  
20  
21