Fanobchod.cz

Nufc

News

První skalp

Po dlouhých šesti utkání konečně hráči Detroitu dotáhli zápas do vítězného konce. První letošní skalp se jmenuje Charlotte Bobcats v čele s bývalým úspěšným koučem pistů Larrym Brownem, který v roce 2004 dotáhl Detroit na vrchol celé NBA. Do utkání po menší pauze opět zasáhla dvojce Hamiton - Bynum, která musel odpočívat kvůli zranění. To naopak Rodney Stuckey vůbec nenastoupil, přesto že by zdravý. Vůdce rozehrávky pika za bezohledné chování vůči trenérovi Kuesterovi, se kterým se pohádal v utkání s Atlantou.

Hned v první čtvrtině domácí ukázali, že dnes chtějí opravdu zvítězit, nakonec za první dvanácti minutovku nastříleli 32 bodů, to hosté pouze patnáct. Druha část utkání byla docela vyrovnána, taky proto si pisty odnesli do kabin šestnácti bodové vedení. Další čtvrtka byla jasně v režii hostu, které střelecky nejlépe vedl veterán Jackson (28 bodů). Bobcats si nakonec do poslední dvanáctí minut vytvořili slibný výsledek 64:72. Nakonec jak se ukázalo, tak to Charlotte nestačilo, protože utkání vzal do svých rukou skvěly Ben Gordon ( 20 bodů), a navrátilec do sestavy Rip Hamilton, který zaznamenal šestnáct bodů.

Pistons si nakonec připsalo první vítězství 97:90, a hned pozítří může navázat na dnešní úspěch proti Golden State.

Autor: David Dadson