Fanobchod.cz

Nufc

News

oslabeny Detroit nestačil na Celtics

Zapas by se dal shrnout větou : Konečně zasloužena prohra. Tri předcházející zápasy mohli a také měli pistons vyhrát, ale nepovedlo se. Tentokrát byli bez šance už od začátku a Boston jasně diktoval tempo hry. Místo toho, aby pistons byli 3-1, tak jejich bilance je 0-4. Pistons se musí modlit, aby tento fakt nepoznamenal jejich psychiku a také, aby je nestal místo v Play off.

Sice za Boston nehrál shaq (za Detroit zas Hamilton, Bynum), ale i presto pistons nebyli vůbec schopni bránit celtics pod košem, a dostávali strašně jednoduché koše (zvlášť v první čtvrtině, kdy dostali více jak 30bodu). Pistons prohrávali celou dobu o parník, sice se jim to v poslední čtvrtině povedlo dostat pod deset bodu, ale to bylo asi tak všechno co byli schopni s tím zápasem udělat. Pistons nabrali v tomto zapase strašně moc zbytečných ztrát (několik diky skvěle hustle práci Ronda, občas se zdálo, jako kdyby rozehrávači pistons podceňovali obranné schopnosti ronda). Občas byly také zarážející některé naprosto zbytečné fauly pistons, zvláště v útoku. Daye před zápasem říkal, ze ho jeho výkony netrápí, protože střely mu časem začnou padat a dnes se to konečně vyplnilo (už bylo také na čase). Jeho silnou stránkou je, ze je univerzální a dá se použit na více pozicích. To dnes dokázal, když chvílí hrál dokonce jako rozehrávač.

V první čtvrtině byli nejnápadnějšími hráči bostonu (a vůbec obou týmů) Rondo a Garnett. Rondo stihl do poločasu nasbírat devět bodů a devět asistencí a nějaký ten steal k tomu. Dohromady nasbíral 17asistencí, tuto sezónu má neskutečnou fazónu, co se počtu nahrávek týká. Naprosto fenomenálně hráli pierce s garnettem a konečně se vzbudil i J.Oneal. Dokonce i turek erden byl vidět, ačkoliv se to tolik neprojevilo na číslech.
Ben Wallace byl opět velmi dobrý pod útočným košem (doskočil v útoku 4 míče). Monroe začíná konečně dostávat nějaké ty minuty a odměňuje se v obraně, jenom to útočné podání není takové, jaké by mohlo být. Stuckey s gordonem předvedli další velmi dobré výkony, sice ne tak dobré jako v minulých zápasech, ale to se proti obraně bostonu dalo čekat. Prince nezklamal v útoku, ale zato v obraně moc nezářil. Villanueva hrál opět velmi povedený zápas. Jeho mechanika střely je velmi povedená, je radost se na to koukat, zvlášť když trefí čistě.

Určitě jeden z rozhodujících faktorů byly ztraty, pistons jich zkrátka nasbírali až moc a naopak boston nedonutili k žádnému extremnímu počtu. Také rozhodla slabá obrana pod košem a velmi kvalitní výkony pierce,garnetta, ronda a oneala. Celtics si skvěle dávali míč z ruky, což je další důvod, proč dnes pistons neuspěli.....Proti atlantě bude muset detroit hrát jako v prvních třech zápasech a ani tak to nebude mít v atlantě lehké.

Autor: B.Wall